Wilhelm Busch – Ježíš, náš úděl

Soubor duchovních přednášek: Bůh ano, ale proč Ježžíšš? Proč žžiji? Proč Bůh mlčí? Našše právo na lásku! Jak se vyrovnat se žživotem, kdyžž nás neustále doprovází vina a selhávání? Existuje v nábožženských věcech jistota? Je křesťanství soukromá věc? Co má člověk ze života s Bohem? (http://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/jezis-nas-udel-175204)

Ukázka z knihy :

Proč vlastně nemáme čas? Zde bych vás chtěl nejprve upozornit na jednu věc, se kterou se prostě nedovedu vyrovnat, kterou mi nikdo neumí vysvětlit.

Podívejte se: Když před sto lety chtěl obchodník ze Stuttgartu uzavřít obchod s lidmi v Essenu, musel jet poštovním vozem pět dní tam a pět dní zpátky. To bylo deset dní jízdy. Obchodní jednání trvalo asi dva dny. Padlo nato skoro půl měsíce. Dnes si obchodník jednoduše zatelefonuje, dokonce bez pošty, má přece přímou linku – a tak vlastně ušetřil dvanáct dní. Ale když se teď podívám na obchodníky, žádnému z nich nezbývá dvanáct dní. Naopak! Každý říká: „Nemám čas!“ jak je to možné?

Když jsem ještě jako malý kluk jel k dědečkovi a babičce na Švábskou vysočinu, byla to z Elberfeldu do Urachu úplná cesta kolem světa. Dnes máme expres, kterým tu cestu zvládnete tak za pět hodin. Tady by měla lidem zbývat spousta času. Dříve se pracovalo šedesát i více hodin týdně. Dnes pracujeme asi čtyřicet hodin týdně. A nikdo nemá času nazbyt! Jak to?

Nebo! Všechno dnes směřuje k tomu, aby život byl jednodušší. Moje matka si každý den přečetla čtyři kapitoly z Bible a ještě měla čas modlit se za všechny své milé. A to tenkrát nebyly elektrické pračky a kuchyňské roboty.

Měla na starosti osm dětí. A ty neměly nylonové prádlo, punčochy se ještě musely látat. A měla čas přečíst si denně čtyři kapitoly z Bible! Máte na to čas vy? No nemáte, kde byste ho vzali? Jak je to možné?

Rozumíte, všude je snaha ušetřit čas – a nikdo ho nemá! Dovedete mi to vysvětlit? To je věc – moc jsem se o tom napřemýšlel – která se prostě nedá pochopit. A je tu zcela vážně jen jedno vysvětlení- lidé je sice nechtějí slyšet, ale já o jiném nevím – v pozadí je někdo, kdo nás štve! Je tu někdo, kdo dává pozor na to, aby člověk neměl čas, kdo jako krotitel v cirkuse neustále práská bičem a udržuje nás v klusu! A přesně to říká Bible: ano, je tu a jmenuje se ďábel! A teď stojíme před otázkou: Existuje vůbec ďábel? Tady vám musím odpovědět: Ano, ďábel, „vládce temnosti“, existuje.

Byl jsem mladý důstojník v první světové válce – daleko od Boha, když se to stalo, když jsem na to přišel a otevřel svůj život Ježíši a přijal ho. To převrátilo celý můj život naruby. Ale ani na okamžik jsem toho nelitoval. Kvůli Ježíši jsem musel jít těžkými cestami. Pro Ježíše jsem seděl ve vězení. Hodně jsem pro něho vytrpěl. Ale kdybych měl ještě sto životů, od prvního okamžiku, kdy bych byl schopen uvažovat, držel bych se toho slova: „Kteříž pak koli přijali jej, dal jim moc syny Božími býti.“

Když jsem se stal Božím dítětem, dostal můj život smysl! Je úplně jedno, čím jsem, ať už farářem nebo zametačem, generálním ředitelem nebo zámečníkem, ženou v domácnosti nebo učitelkou – jakmile jsem Božím dítětem, má můj život smysl. To znamená: Ježíše musíte přijmout! Potom jste našli smysl života! Jedině potom!


Zde v PDF: Ježíš náš úděl-pdf

Zde v EPUB (Mobil/Tablet) : Ježíš náš úděl-epub

Příjemné čtení této vzacné knihy s přáním, aby si našla srdce zatím neobrácená, a aby Kristus vstoupil do srdcí pomocí této inspirativní knihy faráře Busche.

 

One Reply to “Wilhelm Busch – Ježíš, náš úděl”

Napsat komentář